طراحی نرم افزار های تخصصی

طراحی نرم افزار های اختصاصی

مدیریت بهتر با نرم افزارهای حرفه ای

یک مشاور خوب می‌تواند تیم‌های تولید نرم‌افزار را یاری دهد تا بتوانند:

 • تکنولوژی مناسب پروژه یا شرکت خود را با توجه به تعدد انتخاب‌ها از بین موبایل، وب، اینترنت، سیستم عامل‌های مختلف و غیره به درستی انتخاب کنند،
 • پلتفرم تولید نرم‌افزار را از میان گزینه‌های مختلف دات‌نت، جاوا، PHP و غیره انتخاب کنند،
 • ابزارهای اتوماسیون تولید مثل سورس کنترل، bug tracking و محیط توسعه را شناخته و به درستی انتخاب کنند،
 • در انتخاب تیم، چینش و راهنمایی آن‌ها موفق باشند،
 • متودولوژی‌های و روش‌های مختلف مدیریت پروژه را شناخته و به کار ببرند،
 • و سورس کد و کیفیت آن را مدام زیر نظر داشته و توصیه‌های لازم را برای بهتر شدن آن دریافت کنند.

مراحل طراحی نرم افزار اندروید و ios سفارشی در گروه وین

تولید نرم افزار سفارشی مراحل خاص خود را دارد. جدای از مراحل و فازهای مختلف تولید یک نرم افزار که تخصص و دانش خاص خود را می‌طلبد و متدولوژی های گوناگونی برای این امر وجود دارد که روز به روز بر دامنۀ تکامل و پیشرفت آن ها افزوده می‌شود، در برخورد با سفارش طراحی نرم افزار اندروید و یا وب سایت مراحلی وجود دارد که در زیر به آن اشاره می‌کنیم:

1. تحلیل

از مهمترین فعالیت ها در طراحی نرم افزار اندروید و ios و وب سایت های سفارشی و مستقل، استخراج و تحلیل نیازمندی های مشتری است. گروه وین با ایجاد یک ارتباط صمیمانه و بر اساس اعتماد متقابل و ارائۀ مشاوره رایگان به شما به صورت برگزاری جلسات حضوری و غیر حضوری متعدد، ارائۀ پیشنهاد در زمینۀ تکنولوژی های موجود، توجیه نحوۀ پیشرفت پروژه و توضیح نحوۀ انجام مرحله به مرحلۀ سفارش، تحلیل جامع و کاملی از محصول مورد نیاز شما ارائه خواهد نمود.

2. طراحی

ساخت یک مدل برای یک نرم افزار سفارشی قبل از پیاده سازی شبیه به طراحی نقشه برای ساخت یک ساختمان است. در بسیاری از شاخه های مهندسی پیش از ساخت محصول به توصیف چگونگی محصولاتی که باید ساخته شود می‌پردازند که توسعه نرم افزار نیز از این امر مستثنی نیست. طراحی سبب شکل گیری دید درستی از ارکان معماری نرم افزار خواهد شد. مهندسین ما در پی آن هستند که کی، کجا، چرا و چگونه طراحی کنند تا کاربر با محتوای کار شما ارتباط برقرار نماید و این دقیقا همان چیزی است که ما و شما را از سایرین مستثنی می سازد.

3.پیاده سازی

پیاده سازی بخشی از فرآیندطراحی نرم افزار اندروید و ios است که در آن کدنویسی و برنامه نویسی پروژه نرم افزار سفارشی نوشته می‌شود. در این فاز، نرم افزار بر اساس معماری از قبل طراحی شده، پیاده سازی و برنامه نویسی می‌شود. به واقع ساخت نرم افزار در این مرحله صورت می‌پذیرد. گروه وین با توجه به شناختی که از نیازهای مشتری به دست آورده و با توجه به بستری که قرار است نرم افزار در آن تولید شود (اعم از نرم افزار تحت وب، تحت ویندوز، تحت اندروید، تحت لینوکس و…) زبان برنامه نویسی نرم افزار و پایگاه داده را به مشتری پیشنهاد می‌دهد و پس از تصویب نهایی در برگۀ مستندات پروژه، نرم افزار را پیاده سازی می‌کند.

4. آزمون

آزمایش یا تست نرم افزار یکی از مهمترین بخش هایی است که در حین فرآیند پیاده سازی پروژه های نرم افزاری باید مورد توجه قرار گیرد. در تمام متدلوژی های طراحی نرم افزار اندروید که چرخۀ تولید نرم افزار نامیده می‌شوند (اعم از RUP، آبشاری، حلزونی و …) برای آزمون نهایی نرم افزار روش های مدون و جامع و کاملی شکل گرفته است. صحت و دقت فعالیت های آزمون نرم افزار به طور مستقیم در کیفیت نتایج پروژه ها مؤثر است. از این رو برنامه ریزی و اجرای صحیح آزمون نرم افزار می‌تواند نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت یا شکست پروژه‌های نرم افزاری ایفا نماید.

5. استقرار و گسترش

پس از پایان آزمون اولیۀ نرم افزار، استقرار و تحویل سیستم در محیط کار نهایی انجام خواهد شد. تمرکز این فاز بر تضمین نرم افزار برای استفادۀ کاربران نهایی نرم افزار است. در این نقطه از چرخۀ حیات نرم افزار، تمرکز روی بازخورد (feedback) کاربر در خصوص تنظیم دقیق محصول، پیکربندی نرم افزاری، نصب و نکات مربوط به قابلیت استفاده خواهد بود. با اتمام این فاز، باید اهداف به طور کامل برآورده شده باشد و پروژه در موقعیتی قرار گیرد که بتوان آن را خاتمه داد. در این فاز گروه وین با استفاده از بازخوردهای اولیۀ کاربران به رفع نقایص احتمالی اهتمام خواهد ورزید، به خصوص رابط کاربری نرم افزار (User Interface) باید برای کاربران جذاب باشد تا نرم افزار بتواند مورد استفادۀ آسان قرار گیرد.

6. پشتیبانی

نرم افزار ماهیتی پویا دارد که پس از استقرار یک پروژه نرم افزاری به اتمام نمی‌رسد. ارتقای نرم افزار و ارائۀ نسخه‌های جدید با قابلیت‌های بیشتر و یا نیازمندی‌های جدیدی که کاربران با آن مواجه می‌شوند، رفع خطاهای موجود در سیستم فعلی، آموزش مستمر کاربران سیستم و آموزش کاربران جدید از مهم‌ترین اهداف فاز پشتیبانی محسوب می‌شوند. این نکته مهم نیست که تیم تولید و توسعه برای ایجاد یک نرم افزار چقدر زمان و برنامه ریزی صرف می‌کنند، چرا که اگر در پایان، کاربران نهایی از عملکرد نرم افزار راضی نباشند چرخۀ حیات نرم افزار به پایان می‌رسد و عملاً کاربرد و راندمان مفید خود را نخواهد داشت.

برای تولید نرم افزار اختصاصی با مشاوران وین تماس بگیرید.

مشاوره رایگان کسب و کار
مشاوره رایگان کسب و کار

  وین یک مجموعه خلاق، با انرژی و متشکل از تیم حرفه ای جوان و تاثیر گذار است که قادر به ارائه خدمات نوین در حوزه توسعه کسب و کار ، فروش و بازاریابی ، توسعه استارتاپ های جوان با استفاده از تکنیک های به روز دنیا به برند ها، شرکت ها، سازمان های دولتی و خصوصی و استارتاپ ها می باشد. کسب و کار بیمار خود را به پزشکان حرفه ای وین بسپارید.

  تلفن

  031-34467040

  ایمیل

  visale[dot]company[at]gmail[dot]com